czwartek, 29 grudnia 2016

- Przyjaźń -

Kim jest wg mnie przyjaciel? To lojalna osoba, która bezinteresownie o każdej porze dnia czy nocy jest w stanie mi pomóc, wysłucha co mam do powiedzenia albo po prostu pomilczy ze mną. Prawda jest taka, że każdy z nas potrzebuje takiej osoby, jednak w dzisiejszych czasach biegnąc przez życie zapominamy, że może być dla nas nie tylko wsparciem duchowym ale i motorem rozwojowym. Czyż nie cudownie poznawać świat z przyjacielem u boku, który Cię nie ocenia i akceptuje takim jakim Jesteś?

Smutne jest to, że zapominamy o przyjaźniach z lat szkolnych, w dorosłym życiu mamy super koleżanki i super kolegów, jednak o prawdziwą przyjaźń taką, którą docenialiśmy w czasach szkolnych jest naprawdę ciężko. Często wiele osób stawiając na karierę zawodową, nie tylko nie ma czasu ale „wszechwiedzący” uważa, że nie potrzebuje wsparcia. Mimo wszystko boimy się samotności, często lokując swoje wszelkie potrzeby choćby spędzania czasu, w nieodpowiednich relacjach np. zawodowych, gdzie pnąc się na wyższe szczeble Ci niby przyjaciele szukają jedynie „interesu”.

Wiem, że o przyjaźń trzeba walczyć i nie poddawać się w jej poszukiwaniu. Jednak musimy chcieć i otworzyć się na druga osobę. Uważam że wspaniale czuć, że możemy mieć kogoś, kto będzie z nami „na dobre i złe” i często intuicyjnie zadzwoni do nas w odpowiedniej dla nas chwili.

Mam do Was pytanie: co sądzicie o przyjaźni w relacji mężczyzna a kobieta? Czy jest możliwa?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aby komentować nie musisz się rejestrować zostaw chociaż imię opcja - nazwa -

Copyright © 2016 Obrazem w słowo , Blogger